آئین افتتاح مرحله نخست موزه ملی ورزش

مرحله نخست موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر ورزش و جوانان و معاونان وزارت ورزش و مسئولان کمیته ملی المپیک افتتاح شد.


این موزه با هدف نگهداری و نمایش مدال‌ها و یادبود‌های ورزشکاران رشته‌های مختلف از حضور درمیادین بین‌المللی و معرفی دوره های مختلف المپیک، پارالمپیک تابستانی و زمستانی در سه طبقه به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع در محل کمیته ملی المپیک احداث گردیده است.
رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در آئین افتتاح موزه ورزش بیان داشت: موزه ملی ورزش سرمایه فرهنگی ایران است اساساً موزه ها با هدف جمع آوری اشیا ساخته می شوند. موزه ها با اهدافی مانند آموزش، افزایش سطح آگاهی جامعه و گاهی با هدف جذب توریسم طراحی و احداث می‌شوند.
وی افزود: موزه ملی ورزش که امروز و در این ساعت توسط معاون اول محترمرئیس جمهور افتتاح شد موزه ارزش های ملی ورزش است. این موزه، موزه فرهنگ و فضیلت است. این موزه، موزه مرام و اخلاق پهلوانی ایران زمین است. این موزه تجلی غرور مردم ایران است.
صالحی امیری خاطرنشان کرد: اخلاقیات و ارزش های پهلوانان و ایرانیان در این موزه به نمایش گذاشته می‌شود که باعث غیرت و هویت ایرانی می‌شود. این موزه سرمایه اجتماعی است چون باعث افزایش اعتماد مشارکت و نشاط ایرانیان می شود. در یک کلام این موزه بیانگر تلخی ها و شیرینی ها و عرق جبین هزاران انسان هایی است که در صد سال گذشته از جان خود مایه گذاشتند تا کام ملت شیرین شود. این موزه نمایشگر لبخند و اشک های ملتی است که یک قرن در رقابت‌های آسیایی جهانی المپیک و پارالمپیک رقابت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *