دومین برد پیاپی برای ایران

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در چارچوب مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو توانست مقابل مکزیک به برتری ۳-۰ برسد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ایران در دیدار با تیم مکزیک توانست با درخشش بازیکنان خود و ارائه یک نمایش کم نقص به پیروزی سه بر صفر برسد تا با دو برد پا به دیدار حساس با روسیه بگذارد.

ایران با تصمیم کولاکوویچ با ترکیب جواد کریمی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، پوریا یلی، محمد جواد معنوی نژاد، فرهاد قائمی و محمدرضا موذن بازی را آغاز کرد.

ست اول:

ایران ست اول را بهتر از حریف آغاز کرد و تیم مکزیک تحت فشار با ۲ اشتباه خود کمک کرد تا ملی پوشان ما خیلی سریع ۲ امتیاز از حریف پیش بیفتند. پنجمین امتیاز ما با سرویس معنوی نژاد به دست آمد. روند خوب ایران تا وقت اسراحت فنی اول ادامه پیدا کرد و دو تیم با نتیجه ۸ بر ۴ نزد مربیان خود رفتند. تیم ایران با شروع مسابقه باز هم روند خوب و کم اشتباه خود را ادامه داد و هر چند مکزیکی ها تلاش می کردند تا با سرویس های کم اشتباه به روند مسابقه بازگردند اما توانایی بالای قائمی و دیگر ستاره های ایران مانع از این شد که مکزیک به ما نزدیک شود.

تیزهوشی یلی در یک توپ برگشتی به تیم ایران کمک کرد تا با ۵ امتیاز اختلاف نسبت به حریف خود مکزیک به وقت استراحت فنی دوم برسد. نمایش بسیار عالی ایران در دفاع روی تور با یلی، غلامی و مجرد کمک کرد تا تیم ملی در این ست امتیازات زیادی کسب کند. تیم ایران در ادامه ست نیز کم اشتباه عمل کرد و توانست با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به پیروزی برسد.

ست دوم:

این بار نوبت مکزیک بود تا شروع خوبی داشته باشد.مکزیکی ها در شروع مسابقه توانستند ۲ امتیاز از تیم ما پیش بیفتند و این روند را تا وقت استراحت فنی اول ادامه دادند و بازی با نتیجه ۸ بر ۶ به وقت استراحت فنی رسید. مجرد خط سرویس توانست اختلاف امتیازی دو تیم را به صفر برساند و ایران و مکزیک در امتیاز ۱۰ برابر شدند.

تیم ملی ایران دوباره به روند خوب بازگشت و توانست با تیزهوشی و دفاع روی تور ۲ امتیاز متوالی کسب کند و سرویس خوب مجرد کمک کرد تا ایران با امتیاز ۱۶ و مکزیک با امتیاز ۱۳ راهی وقت استراحت فنی دوم شوند.

با شروع دوباره مسابقه تیم ایران با تکیه بر سرویس های خوب خود و البته دفاع روی توانست روند افزایش اختلاف امتیاز را ادامه دهد و علی شفیعی نیز در امتیاز ۲۰ برای ایران به زمین آمد اما نتوانست در سرویس موفق باشد.

مکزیکی ها در امتیازات پایانی مسابقه موفق شدند اختلاف امتیازی را کاهش دهند اما در نهایت عملکرد خوب بازیکنان ایران باعث شد تا در این ست هم برنده باشند و به پیروزی ۲۵ بر ۲۱ ایران با اسپک خوب معنوی نژاد به دست بیاید.

ست سوم:

سرویس خوب باراخاس باعث شد تا مکزیکی ها ۳ امتیاز از ایران پیش بیفتند اما  وقت استراحت فنی به موقع کولاکوویچ باعث شد تا روند خوب باراخاس متوقف شده و ایران به جریان بازی برگردد. تیم ایران در شرایطی ۴ امتیاز از حریف خود بعد از این اتفاق عقب افتاد که حضور معنوی نژاد در منطقه سرویس دوباره ایران را به بازی برگرداند و اختلاف دوباره یک امتیاز شد.

تیم ایران اما قبل از اینکه مکزیکی ها بخواهند چهره یک برنده را به خود بگیرند به روند بازی برگشتند و در شرایطی به امتیاز ۹ رسیدیم که حریف تنها ۸ امتیاز داشت. در این ست باراخاس در تیم مکزیک نمایش بسیار خوبی داشت و در حمله و سرویس باعث شد تا مکزیکی ها نمایش بهتری نسبت به دو ست قبلی داشته باشند.

در این ست هر دو تیم تلاش زیادی را انجام دادند و در حالیکه تیم مکزیک از ایران یک امتیاز پیش بود، تک دفاع جواد کریمی ایران را به امتیاز تساوی رساند و قائمی امتیاز ۱۵ را به حساب ایران ریخت و در ادامه باز هم سرویس خوب معنوی نژاد کمک کرد تا ایران به امتیاز ۱۶ برسد. امتیاز ۱۸ برای ایران با تجربه و هوشمندی قائمی و عبور توپ او از ۳ مدافع حریف به دست آمد و مجرد و کریمی در دفاع روی تور ما را به امتیاز ۱۹ رساندند. سرویس های خوب غلامی و درخشش موذن در این امتیازات به ایران کمک کرد تا اختلاف خود را با حریف حفظ کنند.

اورلانا در خط سرویس باعث شد تا اختلاف ۴ امتیازی ایجاد شده به عدد یک برسد و حتی وقت استراحت کولاکوویچ نیز کمک نکرد تا این اختلاف امتیازی به صفر نرسد و دو تیم در عدد ۲۰ برابر شدند.

رقابت ایران و مکزیک در امتیازات پایانی ست بسیار نزدیک دنبال شد و یک درخواست بازبینی به موقع از کولاکوویچ ایران را در رقابت حفظ کرد تا دو تیم در امتیاز ۲۵ برار شوند و در نهایت با نتیجه ۲۷ بر ۲۵ تیم ایران به پیروزی رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *